Napsali jste

Když byl Jonášek v bříšku, tak jsme si s ním často povídali. Při muzikoterapii Jarmilou Zdeničkou se nám podařilo potkat se s miminkem ještě na další úrovni. Bylo moc zajímavé vnímat, jak při některých nástrojích odpočívá, při jiných se vrtěl a kopal. Zážitek byl umocněn i tím, že s námi byl i manžel, příjemně jsme se naladili spolu a všichni tři jsme si muzikoterapii moc užili Měla jsem pocit, jako bychom byli to hodinku na návštěvě v bříšku. Proto, chcete-li se „potkat“ se svým miminkem, muzikoterapii se Zdeničkou Richterovou vřele doporučuji. A kdyby miminko spalo, určitě si nádherně zarelaxujete.

Martina Zitová, Rousínov

Je všeobecně známo, že hudba má vliv na člověka, v dnešní době o tom existuje nejedna studie. Vhodná hudba dokáže člověka zcela zharmonizovat a pomoci mu k „odplavení“ emocionálního či jiného stresu. Když jsem byla před dvěma lety těhotná (léto 2009), absolvovala jsem asi třikrát „sezení“ muzikoterapie u Jarmily Zdeňky Richterové. Vliv hudebních nástrojů jsem vyzkoušela nejen na „vlastní kůži“, ale i psychiku. Žádné sezení neprobíhalo stejně, vždy bylo potřeba poléčit jinou bolístku těla či ducha. I miminko reagovalo vždy odlišně. Nicméně po každém sezení jsem se cítila velmi dobře, „lehčeji“ a vždy jsem měla pocit, že co bylo potřeba řešit, především ve vztahu k porodu, se za dobu terapie vyřešilo. Hudba mě vždy zklidnila. Náš porod byl nádherný, klidný a bez komplikací. Děkuji, Zdeničko!

Ivana Sedláková

Proč jsem toužila absolvovat společnou muzikoterapii s mým partnerem:

Chtěla jsem harmonizovat mé tělo a propojit se ještě hlouběji s partnerem a našim děťátkem, případně rozpustit drobné bločky v mém těle. Muž nemá těhotenské hormony, proto by mu žena měla pomoci porozumět, je-li už otevřen a touží po tom…muzikoterapie tyto dveře otevírá a Jarmilita Zdenička má od těchto dveří klíč:)

Muzikoterapii s mým mužem jsme prožili necelé tři týdny před narozením holčičky Jasmínky. Z mého deníčku pár hodin poté:

„Cítím se, jakoby každý zvuk pročistil některý orgán, některou část těla až na buněčnou úroveň, jakoby tančila voda v mých buňkách, zcela přijímám sama sebe i tvorečka ve mně, za zvuku didgeridoo jsem komunikovala s porodními cestami, aby si pamatovaly tyto harmonické archetypální vibrace a při porodu se jimi řídilo…Energetický systém mého těla je pročištěn, funguji v dokonalém napojení na Matku Zemi i Vesmír, láska k mému muži i dětem je všudypřítomná, nemohla jsem svěsit koutky úst od pocitů blaženosti a čisté radosti…jsem přesvědčena, že Tvůj příchod k nám, děťátko, bude úžasný zážitek pro nás všechny…děkujiiiii!“

Příchod Jasmínky byl vrcholný zážitek pro mne i mého muže a já vím, že muzikoterapie umí člověka posunout dál k pochopení toho, co zrovna pochopit potřebuje:) A kdo se bojí, že nepocítí žádné velké pohnutí, tak si alespoň užije velice příjemnou relaxaci…a to blaho si prožijete s miminkem pospolu…i to je opravdu hodně! Zdenička umí vycítit, který zvuk a kdy vypustit, proto je každá muzikoterapie šitá na míru každé ženě, každému páru…

Přeji Vám pocítit tolik radosti, kolik bylo dopřáno nám! Děkujeme, Zdeničko! Díky těmto mocným ženám se budou rodit spokojení tvorové a jejich rodiče jim budou schopni více porozumět!

Lucie Czerná, Třanovice

V listopadu jste vystupovala u nás ve školce. Do dnes mám při vzpomínce na Vaše vystoupení velmi příjemné pocity. Byla jsem mile překvapena tím, jak na různé zvuky reagovaly děti. I ty, které v sobě mají „rarášky“ soustředěně vnímaly a naslouchaly. Pohádka – Bratr Slunce a sestra Luna nám otevřela něco nového, dosud nepoznaného a slovy těžko popsatelného. Děkuji.

Slávka Brejchová, MŠ Poláčkova, třída Koťata

Dne 14. prosince jsme absolvovali hodinu muzikoterapie s paní Jarmilou Richterovou.

o Vyprávěla nám příběh o lidech i přírodě, při kterém využívala akustické etnické hudební nástroje (didgeridoo, djembe, tibetské misky …). Děti se do příběhu také zapojily, zrelaxovaly a zároveň si zařádily. Na závěr nám paní Jarmila o jednotlivých nástrojích popovídala. Řekla, jak se jmenují, odkud pochází, z čeho jsou vyrobené a také vysvětlila, jak se na ně hraje.

Byl to moc pěkný výukový program a jak řekla Mia – překrásný.

Moc jsme si ho všichni užili.

Paní terapeutka seznámila děti s mnoha netradičními hudebními nástroji. Za zvuku těchto nástrojů vyprávěla dětem příběh. Děti se učily vzájemně si naslouchat, vnímat se a následně relaxovat a vnímat řeč vlastního těla.

Je pravdou, že některým dětem se to nedařilo, protože se neumí dostat do úplného klidu a uvolnění

Copyright © 2021 Jarmilita. All Rights Reserved.