Napsali jste

Měla jsem to potěšeni zakusit muzikoterapie s Jarmi jak osobně, tak na dálku. Muzikoterapie osobní byla skvělý zážitek, ale musím říct, že mě i muzikoterapie na dálku velmi příjemně překvapila.

Vzhledem k tomu, že jsem nebyla rozptýlena vizuální stránkou celého zážitku, tak jsem se mohla ponořit více do sebe a hluboce si prožít léčebné vibrace, které nástroje i na dálku předávají, od jemňounkých až po silné.
Jarmi je ohromný profesionál, skloubení její práce s energií s mnohaletou hudební praxí poskytuje nejen vzrušující pocit dobrodružství, ale také bezpečí. Vřele všem doporučuji!

Eliška Dvořáková, Brno

Muzikoterapie s léčením online s Jarmilou byl krásný naplňující a uzdravující zážitek. Zvuky různých hudebních nástrojů mě v různých vlnách provedly všemi částmi těla. Nejprve se mi otevřelo srdce, pak mě to vyneslo nahoru k mému vyššímu já a následně jsem se vracela zpět do těla a procházela jsem se v těle různými energetickými centry. Každá buňka v těle si odpočinula a rozveselila se. Rozhodně stojí za častější dopřávání si této péče. Kvalita zvuků po telefonu byla sice horší, ale vůbec to nezmenšilo můj zážitek a proces. Těším se na další:-) A moc děkuji!

Michaela Morávková, Všechovice

Jarmilina online muzikoterapie byla moc příjemným zážitkem. Oddala jsem energetickému léčivému procesu a užila si chvíli věnovanou jen mně samotné. Velmi snadno jsem se ponořila do světa hudby a s každým nástrojem se dostávala do různých hlubin či výšin sebe samé. Bavila mě ta široká škála zvuků i Jarmilino vedení celého procesu, ve kterém velmi intuitivně reagovala na moje potřeby. Je z toho cítit přirozenost, láska k hudbě i k léčivým procesům. Tento zážitek je pro mě milý způsob sebepéče a mohu ho jen doporučit 😉

Míša V. Lubná

Když byl Jonášek v bříšku, tak jsme si s ním často povídali. Při muzikoterapii Jarmilou Zdeničkou se nám podařilo potkat se s miminkem ještě na další úrovni. Bylo moc zajímavé vnímat, jak při některých nástrojích odpočívá, při jiných se vrtěl a kopal. Zážitek byl umocněn i tím, že s námi byl i manžel, příjemně jsme se naladili spolu a všichni tři jsme si muzikoterapii moc užili Měla jsem pocit, jako bychom byli to hodinku na návštěvě v bříšku. Proto, chcete-li se „potkat“ se svým miminkem, muzikoterapii se Zdeničkou Richterovou vřele doporučuji. A kdyby miminko spalo, určitě si nádherně zarelaxujete.

Martina Zitová, Rousínov

Je všeobecně známo, že hudba má vliv na člověka, v dnešní době o tom existuje nejedna studie. Vhodná hudba dokáže člověka zcela zharmonizovat a pomoci mu k „odplavení“ emocionálního či jiného stresu. Když jsem byla před dvěma lety těhotná (léto 2009), absolvovala jsem asi třikrát „sezení“ muzikoterapie u Jarmily Zdeňky Richterové. Vliv hudebních nástrojů jsem vyzkoušela nejen na „vlastní kůži“, ale i psychiku. Žádné sezení neprobíhalo stejně, vždy bylo potřeba poléčit jinou bolístku těla či ducha. I miminko reagovalo vždy odlišně. Nicméně po každém sezení jsem se cítila velmi dobře, „lehčeji“ a vždy jsem měla pocit, že co bylo potřeba řešit, především ve vztahu k porodu, se za dobu terapie vyřešilo. Hudba mě vždy zklidnila. Náš porod byl nádherný, klidný a bez komplikací. Děkuji, Zdeničko!

Ivana SedlákováBrno

Proč jsem toužila absolvovat společnou muzikoterapii s mým partnerem:

Chtěla jsem harmonizovat mé tělo a propojit se ještě hlouběji s partnerem a našim děťátkem, případně rozpustit drobné bločky v mém těle. Muž nemá těhotenské hormony, proto by mu žena měla pomoci porozumět, je-li už otevřen a touží po tom…muzikoterapie tyto dveře otevírá a Jarmilita Zdenička má od těchto dveří klíč:)

Muzikoterapii s mým mužem jsme prožili necelé tři týdny před narozením holčičky Jasmínky. Z mého deníčku pár hodin poté:

„Cítím se, jakoby každý zvuk pročistil některý orgán, některou část těla až na buněčnou úroveň, jakoby tančila voda v mých buňkách, zcela přijímám sama sebe i tvorečka ve mně, za zvuku didgeridoo jsem komunikovala s porodními cestami, aby si pamatovaly tyto harmonické archetypální vibrace a při porodu se jimi řídilo…Energetický systém mého těla je pročištěn, funguji v dokonalém napojení na Matku Zemi i Vesmír, láska k mému muži i dětem je všudypřítomná, nemohla jsem svěsit koutky úst od pocitů blaženosti a čisté radosti…jsem přesvědčena, že Tvůj příchod k nám, děťátko, bude úžasný zážitek pro nás všechny…děkujiiiii!“

Příchod Jasmínky byl vrcholný zážitek pro mne i mého muže a já vím, že muzikoterapie umí člověka posunout dál k pochopení toho, co zrovna pochopit potřebuje:) A kdo se bojí, že nepocítí žádné velké pohnutí, tak si alespoň užije velice příjemnou relaxaci…a to blaho si prožijete s miminkem pospolu…i to je opravdu hodně! Zdenička umí vycítit, který zvuk a kdy vypustit, proto je každá muzikoterapie šitá na míru každé ženě, každému páru…

Přeji Vám pocítit tolik radosti, kolik bylo dopřáno nám! Děkujeme, Zdeničko! Díky těmto mocným ženám se budou rodit spokojení tvorové a jejich rodiče jim budou schopni více porozumět!

Lucie Czerná, Třanovice

V listopadu jste vystupovala u nás ve školce. Do dnes mám při vzpomínce na Vaše vystoupení velmi příjemné pocity. Byla jsem mile překvapena tím, jak na různé zvuky reagovaly děti. I ty, které v sobě mají „rarášky“ soustředěně vnímaly a naslouchaly. Pohádka – Bratr Slunce a sestra Luna nám otevřela něco nového, dosud nepoznaného a slovy těžko popsatelného. Děkuji.

Slávka Brejchová, MŠ Poláčkova, třída Koťata

Dne 14. prosince jsme absolvovali hodinu muzikoterapie s paní Jarmilou Richterovou.

o Vyprávěla nám příběh o lidech i přírodě, při kterém využívala akustické etnické hudební nástroje (didgeridoo, djembe, tibetské misky …). Děti se do příběhu také zapojily, zrelaxovaly a zároveň si zařádily. Na závěr nám paní Jarmila o jednotlivých nástrojích popovídala. Řekla, jak se jmenují, odkud pochází, z čeho jsou vyrobené a také vysvětlila, jak se na ně hraje.

Byl to moc pěkný výukový program a jak řekla Mia – překrásný.

Moc jsme si ho všichni užili.

Paní terapeutka seznámila děti s mnoha netradičními hudebními nástroji. Za zvuku těchto nástrojů vyprávěla dětem příběh. Děti se učily vzájemně si naslouchat, vnímat se a následně relaxovat a vnímat řeč vlastního těla.

učitelka z MŠ Brno

Copyright © 2023 Jarmilita. All Rights Reserved.